Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

V obci Chuchel u Havlíčkova Brodu hoří hospodářské stavení. Škoda je 2 miliony

Autor: David Kratochvíl - Friday, 14. 2018, 08.47 hod.

Šest jednotek hasičů zasahuje od pátečního rána u požáru hospodářského stavení v obci Chuchel na Havlíčkobrodsku. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku dva miliony korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje. 

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 05.14 hod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů z Chotěboře a Seče (Pardubický kraj) společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Malče, Uhelné Příbrami, Libice nad Doubravou a Seče (Pardubický kraj).

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla část hospodářského stavení v plamenech. Ze stavení se hasičům podařilo zachránit dva traktory, tlakové lahve a další uskladněné věci.

Kromě hašení samotného požáru se hasiči zaměřili na ochranu okolí, aby se plameny nerozšířily na další objekty. Před sedmou hodinou ráno se zasahujícím jednotkám podařilo dostat plameny pod kontrolu.

"Zásah na místě stále pokračuje (08.30 hod), jednotky rozebírají požárem zasažené konstrukce objektu a dohašují jednotlivá ohniska hoření. Požár se obešel bez zranění osob," doplnila krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama