Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

V Pelhřimově policisté čapli za volantem zdrogovaného šoféra. Další neměl papíry

Autor: David Kratochvíl - Monday, 19. 2018, 15.42 hod.

Řidiče (55), který za volant usedl v době vysloveného zákazu řízení, a také šoféra (18)  pod vlivem drog odhalili o právě skončeném víkendu policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově.

V pátek  kolem deváté hodiny večer na ulici Táborská v Pelhřimově zastavila policejní hlídka osobní automobil Ford. Řidičem vozidla byl pětapadesátiletý muž z Pelhřimovska.

Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od začátku února letošního roku městským úřadem vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to na dobu šesti měsíců. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali.

V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Osmnáctiletého řidiče z Pelhřimovska, u něhož test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byl pozitivní, kontrolovali policisté v sobotu  kolem půl druhé ráno.

Osobní vozidlo Ford Mondeo zastavili policisté na ulici Strachovská v Pelhřimově. Dechová zkouška byla negativní. Test na drogy vykázal pozitivní výsledek na amfetamin a následně řidič souhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve.

"Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství ukáže, zda se bude jednat o trestný čin nebo přestupek," doplňuje k tomu krajská policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama