Dnes je Sobota, 6. března 2021. Svátek má Miroslav

V Řečici na Žďársku shořel seník, škoda po požáru jde k pěti milionům korun

Autor: David Kratochvíl - Sobota, 10. února 2018, 20.29 hod.

Požár seníku v Řečici na Žďársku likvidovalo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů celou sobotu. Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 4,5 milionu korun. 

Plameny v sobotu před osmou hodinou ráno zachvátily seník v Řečici na Žďársku. Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě, Bobrové, Řečice, Žďáru nad Sázavou II – Zámku, Ostrova nad Sázavou, Strážku, Radostína nad Oslavou a Křížanova. K události vyjelo celkem dvanáct cisternových automobilových stříkaček a další technika.

"V době příjezdu prvních jednotek na místo události byl seník v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Uvnitř objektu bylo uskladněno 550 tun balíkované slámy, 150 tun sena a minerální přípravky do krmné směsi pro krávy," doplnila k tomu pro úplnost krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 4,5 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 7 milionů korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje. Zásah na místě probíhal až do pozdních nočních hodin.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama