Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

V Třešti se v úterý večer srazil vlak s autem. Řidič je těžce zraněn, žena lehce

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 25. 2018, 07.38 hod.

K vážné dopravní nehodě došlo v úterý večer v Třešti na Jihlavsku. Po deváté hodině večer se na nezabezpečeném železničním přejezdu srazilo osobní auto a manipulační nákladní vlak. Řidič osobáku se zranil těžce, spolucestující si odnesla ze srážky lehké zranění.

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v úterý 24. dubna po dvacáté hodině večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na nezabezpečeném železničním přejezdu v Třešti na Jihlavsku.

Došlo zde ke střetu osobního vozidla a manipulačního nákladního vlaku. Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka a policisté z dopravního inspektorátu Jihlava.

Prvotním šetřením policisté zjistili, že padesátiletý řidič osobního automobilu projížděl po účelové komunikaci ve směru jízdy od místních zahrad směrem k ulici Palackého.

Při vjíždění na železniční přejezd zřejmě nerespektoval dopravní značení stůj, dej přednost v jízdě a vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy po železniční trati přijížděl ve směru od Telče manipulační nákladní vlak.

Došlo ke střetu osobního vozidla a vlaku. Při dopravní nehodě cestovaly v osobním vozidle dvě osoby. Řidič osobního vozidla si způsobil těžké zranění, se kterým byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice v Jihlavě.

Došlo také k lehkému zranění spolujedoucí z osobního automobilu, která byla převezena na ošetření do stejného zdravotnického zařízení. Ke zranění jiných osob nedošlo.

"Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě v celkové výši 170 000 korun. Policisté provedli u strojvedoucího vlaku a řidiče osobního vozidla dechové zkoušky negativními výsledky," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů z dopravního inspektorátu Jihlava.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama