Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Vandal zaútočil na City park v Jihlavě. Poznáte sprejera z videa? Volejte 158

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 1. 2018, 13.20 hod.

Policisté se shání po sprejerovi, který v polovině února večer posprejoval v Hradební ulici v Jihlavě budovu obchodního centra. Vandal způsobil škodu přibližně za 10 tisíc korun.  Podívejte se na video. Znáte ho? Pak volejte linku 158.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, ve kterém pachatel posprejoval budovu jihlavského obchodního centra. Poškozením majetku vznikla škoda přibližně 10 tisíc korun.

V okolí objektu se v době spáchání činu pohybovala osoba, kterou zachytily kamery a jejíž totožnost policisté v zájmu probíhajícího prověřování potřebují zjistit. Ke spáchání trestného činu došlo ve čtvrtek 15. února ve večerních hodinách.

Pachatel na ulici Hradební poškodil třemi nápisy modré barvy budovu obchodního centra. "Na kovovém obložení schodiště rampy nákladového prostoru vytvořil pachatel nápis v délce necelé tři metry, dalším téměř dvoumetrovým nápisem posprejoval plech na zásobovací rampě u zálivu a dále na plášti budovy poškodil nápisem tři skleněné tmavé tabule," říká k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Místo činu policisté po přijetí oznámení ohledali a zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Dále policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací a poznatků k pachateli.

Zajistili a vyhodnotili také záznamy z kamer v dané lokalitě. V okolí obchodního centra se v době, kdy k posprejování objektu došlo, pohybovala osoba, po které policisté v současné době pátrají.

Policisté by v zájmu probíhajícího prověřování potřebovali zjistit totožnost této osoby, která šla po ulici Hradební podél obchodního centra, dále směrem k ulici Znojemská a odtud odbočila na ulici Havířská.

"Žádáme občany, kteří osobu na kamerových záznamech poznají nebo mají informace, kde se v současné době nachází nebo pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k objasnění případu a vypátrání pachatele," doplnila Kroutilová.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama