Dnes je Saturday, 15. 2021. Svátek má Žofie

Vážná nehoda autobusu u Puklic na Jihlavsku. Na místě je 25 zraněných

Autor: David Kratochvíl - Friday, 4. 2020, 14.59 hod.

Všechny složky integrovaného záchranného systému musely v pátek po druhé hodině vyjet k vážné dopravní nehodě autobusu u Puklic na Jihlavsku. Utrhla se pod ním krajnice a skončil částečně převrácený v příkopu. 

 Mezi Přísekou a Puklicemi havaroval v pátek odpoledne autobus. Převážel děti a jejich doprovod. Autobus jel po silnici ve směru jízdy od obce Puklice na Příseku.

Podle prvotního šetření policistů na místě řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, zřejmě při vyhýbání se protijedoucím vozidlem, najel na krajnici, která se pod autobusem utrhla a autobus se převrátil částečně na bok do silničního příkopu.

V autobuse cestovalo 25 dětí  a tři dospělé osoby, které tvořily doprovod. Jednalo se o děti, které jely ze školy do místa svého bydliště.

"Při nehodě se čtyři osoby těžce zranily a byly zdravotnickou záchrannou službou převezeny do zdravotnických zařízení. Zbývající převážení cestující jsou postupně ošetřeni na místě nehody a jejich zranění by měla mít lehčí charakter," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na místě pracovaly všechny složky IZS včetně jihlavských profesionálních hasičů. Policisté zajišťovali jejich bezpečný příjezd a odjezd zejména pro sanitky.

Na místo nehody byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru  Jihlava a bude přizván soudní znalec z oboru silniční dopravy. Kriminalisté společně s dopravními policisty dokumentují místo nehody a ohledávají havarovaný autobus.

"V souvislosti s šetřením příčiny a okolností dopravní nehody se obracíme na řidiče osobního vozidla, který projížděl kolem 14. hodiny po silnici, kde se nehoda stala,  a jel ve směru od obce Příseka na Puklice, aby kontaktoval z důvodu svědecké výpovědi linku 158. Pokud má ve vozidle palubní kameru, tak aby policistům poskytl záznam z této kamery," doplnila Čírtková.

Foto: HZS Kraje Vysočina

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama