Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Vážná nehoda na Havlíčkobrodsku. Kamion se čelně srazil s osobákem

Autor: David Kratochvíl - Friday, 16. 2018, 13.40 hod.

K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek dopoledne krátce po jedenácté hodině mezi obcemi Věž - Skála a Humpolec – Rozkoš na Havlíčkobrodsku. Na místě se čelně střetlo osobní auto s náklaďákem. 

Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka. Policisté prvotním šetřením zjistili, že zde došlo k čelnímu střetu osobního a nákladního vozidla a na místě jsou zraněné osoby.

Silnice byla po nehodě zcela uzavřena a na místě přistával vrtulník letecké záchranné služby. Ohledáním místa a šetřením okolností nehody jsme zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla VW Arteon z dosud nezjištěných příčin při průjezdu pravotočivé zatáčky přejel do protisměrné části komunikace, kde v danou chvílí projížděl řidič s nákladním vozidlem Scania s návěsem.

Řidič nákladního vozidla Scania sice reagoval intenzivním bržděním, ale střetu již nedokázal zabránit. Osobní vozidlo se po střetu s nákladním vozidlem odrazilo zpět do svého jízdního pruhu a následně vpravo do silničního příkopu, kde narazilo do stromu.

Tahač s návěsem skončil po dopravní nehodě částečně ve svém jízdním pruhu. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění řidiče osobního vozidla, který byl po ošetření letecky transportován do nemocnice v Brně.

Dále došlo k lehkému zranění spolujedoucího z osobního vozidla, který musel být vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice v Havlíčkově Brodě. K jiným zraněním při nehodě nedošlo.

Při dopravní nehodě došlo ke hmotným škodám na obou vozidlech v celkové výši 600.000 korun. Další doposud neupřesněná škoda byla způsobena na převáženém nákladu. U obou řidičů policisté provedli dechové zkoušky s negativními výsledky.

Při dopravní nehodě došlo k nezjištěnému množství úniku pohonných hmot z nákladního vozidla, proto byl na místě přítomen pracovník odboru životního prostředí z Havlíčkova Brodu.

Silnice byla po nehodě několik hodin zcela uzavřena. Policisté stanovili pro osobní vozidla objízdnou trasu, která vedla obousměrně po silnicích nižších tříd v okolí, ale nákladní vozidla musela zůstat na silnici I/34.

"Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření policistů z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama