Dnes je Tuesday, 27. 2021. Svátek má Věroslav

Vážná nehoda se zraněním se stala na Pelhřimovsku. Vůz zachvátily plameny

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 17. 2018, 17.28 hod.

Vážná nehoda se stala v sobotu odpoledne u Horních Rápotic na Pelhřimovsku. Vůz po nárazu do stromu začal hořet. Při karambolu se zranili dva lidé, které záchranáři převezli do nemocnice. Ostatním dvěma členům posádky se nic nestalo a než vůz zachvátily plameny, podařilo se jim z auta uniknout.

Oznámení o dopravní nehodě přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina krátce před druhou hodinou odpoledne.

Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice v Humpolci s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou 

"Vůz začal po nárazu do stromu hořet. V době nehody cestovaly ve vozidle čtyři osoby," uvedla k tomu krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.  V době jejich příjezdu na místo události byla celá osádka  naštěstí mimo havarované vozidlo.  

Hasičům se podařilo velmi rychle požár zlikvidovat. Provoz na komunikaci byl omezen. Hasiči technicky zajistili vůz i místo události.

 Řidič osobního automobilu Opel jel po silnici III. třídy ve směru od obce Kaliště směrem na obec Horní Rápotice. Při projíždění pravotočivou zatáčkou dostal smyk a vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do stromu a vozidlo následně začalo hořet.

"Při nehodě došlo k lehkému zranění dvou spolujezdců, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice na ošetření," vysvětlila k tomu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vykázala negativní výsledek. Příčinu a okolnosti dopravní nehody policisté prošetřují.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama