Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Vážná nehoda u Salavic: Rodina děkuje šoférce za záchranu života mladíka (28)

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 18. 2018, 09.34 hod.

K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí večer u Salavic nedaleko Třeště. Po nárazu do betonové zábrany se těžce zranil šofér Jakub (28) Volkswagenu Golf. Záchranáři ho převezli do jihlavské nemocnice. Jeho rodina děkuje  zachránkyni.

Zrovna mířil na noční směnu do práce. Do ní už ale Jakub (28) z Třeště na Jihlavsku nedojel. Po pár kilometrech ho totiž podle jeho sestry Zuzany přemohl mikrospánek a mladík narazil u Salavic do středového betonového sloupku.

Šofér si způsobil těžká zranění, se kterými ho záchranáři převezli do jihlavské nemocnice. "Má zlomené dva obratle a také hrudní koš," popisuje rozsah zranění sestra šoféra.

Prostřednictvím serveru krimi-listy.cz chce za celou rodinu poděkovat Petře Marešové z Třeště, která vážně zraněnému řidiči poskytla první pomoc. "Bylo štěstí, že zrovna jela kolem  a neváhala zastavit a Jakubovi pomoci. Vytáhla ho z auta, zabalila ho do deky a čekala na příjezd záchranky," popisuje. 

Postupem času projížděla místem karambolu další auta, zastavili prý všichni řidiči. Podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové se zraněný šofér podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem.

"Škoda na automobilu byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Celková škoda včetně poškozeného dopravního značení je 50 tisíc korun," doplnila pro úplnost s tím, že dopravní nehodu na místě vyřešili policisté uložením pokuty v příkazním řízení.    

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama