Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Vážná nehoda u V. Jeníkova: Mladík (18) bez řidičáku zranil sebe i tři další lidi

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 22. 2018, 08.12 hod.

K vážné dopravní nehodě došlo v úterý odpoledne u Větrného Jeníkova na Jihlavsku. Řidič (18) jel s Fiatem Punto ve směru od Kalhova právě k Větnému Jeníkovu.

 Šofér nepřizpůsobil podle policie rychlost jízdy svého vozidla stavu a zejména povrchu vozovky a zároveň ani nerespektoval dopravní značku „zákaz vjezdu".

„Vjel do rekonstruované části silnice, kde s vozidlem při brzdění dostal smyk. Poté vyjel vpravo mimo silnici na pole, kde se vozidlo několikrát převrátilo přes bok a střechu a zůstalo na kolech stát na poli,“ doplnila k tomu pro úplnost krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ve vozidle v době dopravní nehody cestovali kromě řidiče ještě tři další spolujezdci. Šofér si způsobil lehké zranění, se kterým byl záchrankou na ošetření do nemocnice v Jihlavě, kde zůstal hospitalizován. Zranili se i všichni spolucestující. I ti skončili ve stejné nemocnici.

Strážci zákona následně zjistili, že mladík, který vozidlo v době nehody řídil, nemá řidičák. Alkohol před jízdou nepil. Škoda na osobním vozidle přesahuje částku 150 tisíc korun.

Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů z jihlavského dopravního inspektorátu.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama