Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Ve Velkém Meziříčí málem utonula srna ve vodě. Hasiči ji zachránili v člunu

Autor: David Kratochvíl - Monday, 26. 2018, 10.15 hod.

Další perný víkend mají za sebou krajští hasiči. Na Vysočině museli během aktuálního víkendu vyjíždět k vážným dopravním nehodám se zraněním cestujících, požárům nebo třeba také zachraňovali z vody psa a srnku.

K prvnímu vážnému střetu osobního auta a kamionu vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Humpolce v pátek po deváté hodině večer na silnici mezi obcemi Jiřice a Speřice na Pelhřimovsku.

Při karambolu došlo ke zranění jedné osoby.  Hasiči provedli  zabezpečení proti úniku provozních kapalin. K další vážné nehodě došlo kolem půl osmé  večer v Ořechově na Jihlavsku. Bouralo tam osobní auto a při nehodě se zranili dva cestující. 

Požár peletační linky ve výrobně peletek likvidovaly celkem čtyři jednotky hasičů ve Sportovní ulici v Habrech na Havlíčkobrodsku v sobotu po poledni.

Hasiči provedli lokalizaci a vyskladnění doutnajícího materiálu a postupné dohašení ohnisek. Škoda požárem byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Uchráněn byl majetek za 10 milionů korun. Příčina je předmětem dalšího šetření. 

Na místě zasahovali hasiči ze stanice Havlíčkův Brod stanice Světlá nad Sázavou Golčův Jeníkov Habry. Informuje o tom krajský web hasičů v přehledu událostí.

Hasiči v sobotu po čtvrté hodině odpoledne vyjížděli také na pomoc topícím se zvířatům. Nejprve v obci Jámy za pomoci člunu vytáhli z ledové vody psa z rybníka, aby následně ještě ve Velkém Meziříčí zachránili z vody srnu.  

K topící se srnce v místní části Amerika byli vysláni v 16.53 hodin. Po necelých dvaceti minutách od ohlášení události na linku tísňového volání byla srnka v bezpečí na břehu.

V neděli před půl před půl pátou ráno zasahovali hasiči ještě v  Počátkách na Pelhřimovsku, a to při dopravní nehodě se zraněním. Zajistili likvidaci úniku provozních kapalin a protipožární opatření a zajistili místo nehody. Jenže do stejného města museli vyrazit odpoledne znovu.

V ulici Březinova totiž došlo k požáru podkroví rodinného domu. Škoda byla vyčíslena na  400 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek za  2,5 milionu korun. Příčina požáru je v šetření.

Foto: HZS Kraje Vysočina

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama