Dnes je Monday, 10. 2021. Svátek má Blažena

Ve Zbinohách v pondělí shořel seník. Škoda jde do milionů korun

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 17. 2020, 07.37 hod.

Požár seníku v pondělí večer ve Zbinohách na Jihlavsku za sebou zanechal škodu téměř šest milionů korun. 

Hlášení o požáru seníku v obci Zbinohy přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v pondělí 16. března 2020 v 21.37 hodin. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Jihlava a Humpolec společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Větrného Jeníkova, Zbinoh, Opatova, Hojkova, Herálce a Štoků. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. 

 

Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Zřízena byla dvě čerpací stanoviště a voda na požářiště byla dopravována dálkově. Kromě samotného hašení hořícího seníku se hasiči zaměřili také na ochranu okolních budov, aby zamezili šíření požáru. 

Ještě před desátou hodinou večer se zasahujícím jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu. Následně začali hasiči slámu vyskladňovat. Práce na místě i nadále pokračují.

 

Při požáru ani samotném zásahu se podle krajské mluvčí hasičů Petry Musilové nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 5. 840.000 korun. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření.

 

Foto: HZS Kraje Vysočina 
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama