Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Velikonoční akce policie: Tři řidiči byli opilí. Další jezdil v kraji pod vlivem drog

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 3. 2018, 10.29 hod.

Strážci zákona zveřejnili výsledky rozsáhlé dopravně bezpečnostní akce, která na Vysočině probíhala od středy do pondělí.  Tři řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem drog.

 

Policisté dopravní, pořádkové a cizinecké policie z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v rámci velikonoční dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali od středy do pondělí  na silnicích v kraji kraje celkem 2.419 vozidel.

Při kontrolách zjistili 400 přestupků, z nichž 392 vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Osm zjištěných přestupků policisté zadokumentovali a předají je k vyřešení do správního řízení.

Celkem 109 přestupků se týkalo překročení nejvyšší povolené rychlosti, kdy ve 107 zjištěných případech policisté tyto přestupky vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení a dva přestupky budou oznámeny k vyřešení do správního řízení.

Ve třech případech policisté zjistili, že řidič usedl za volant po předchozím požití alkoholických nápojů. V jednom případě provedená dechová zkouška vykázala hladinu nad jedno promile alkoholu a řidič se tak dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

"V jednom případě měl kontrolovaný řidič pozitivní test na přítomnost jiných omamných a návykových látek," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Detailní statistiky přineseme v úterním vydání Jihlavských listů s datem 10. dubna

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama