Dnes je Pátek, 5. června 2020. Svátek má Dobroslav

Viděli jste loni v říjnu pád cyklistky z kola na Havlíčkobrodsku? Volejte 158

Autor: David Kratochvíl - Středa, 10. dubna 2019, 09.31 hod.

Havlíčkobrodští policisté se v souvislosti s prověřováním případu souvisejícího se zraněním cyklistky, které si přivodila při pádu z jízdního kola, obracejí na případné svědky události, která se stala 20. října loňského roku kolem poledne na silnici mezi obcemi Štoky a Chýška na Havlíčkobrodsku.

Cyklistka se jela projet na jízdním kole a projížděla po silnici III. třídy mezi obcemi Štoky a Chýška. Při této jízdě měla po cestě potkat pravděpodobně malé dodávkové vozidlo v místech kousek za odbočkou na Petrovice, když jela ve směru od obce Štoky.

Toto vozidlo zřejmě zastavilo a jeho řidič s cyklistkou údajně komunikoval. Poté cyklistka opět nasedla na jízdní kolo a pokračovala v jízdě, kdy jela směrem z prudkého kopce a někde na úrovni odbočky k usedlosti Bukovec jízdu na kole nezvládla.

Chtěla zajet na tuto odbočku, což ale nezvládla, pokračovala dále v jízdě po krajnici a příkopem, kde havarovala. Při šetření dopravní nehody, při které si žena způsobila zranění, policisté u cyklistky zjistili provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu.

Policisté se s vědomím, že od dané události již uplynulo delší časové období, obracejí na případné svědky, kteří si všimli cyklistky jedoucí v uvedený den po silnici mezi obcemi Štoky a Chýška, a kteří by mohli poskytnout informace ke způsobu její jízdy, aby se obrátili na linku 158.

"Policisté by uvítali zejména svědectví řidiče z vozidla, který měl u cyklistky zastavit a hovořit s ní. Jeho svědectví by mohlo výrazně pomoci objasnit průběh jízdy cyklistky před jejím pádem. S případnými informacemi a svědectvím se můžete obrátit na linku tísňového volání 158," vysvětluje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama