Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Video: Autoškola tvrdí, že v Jihlavě na červenou nejela. Další ale málem boural

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 14. 2018, 14.21 hod.

Máme další video. Tentokrát z rušné křižovatky u autobusového nádraží v Jihlavě. Řidič prostřednictvím kamerového záznamu z auta natočil jízdu na červenou. Nechybělo moc  a řidič stříbrné škodovky totální ignorancí dopravních předpisů způsobil bouračku. Chvíli před ním projela i autoškola.  

Když redakce serveru krimi-listy.cz zveřejnila video z kamery v autě zachycující na kruhovém objezdu u Kostelce na Jihlavsku nebezpečnou dopravní situaci, během ani ne 24 hodin vidělo záznam více než tisíc lidí "Na kruháči u Kostelce zapomněla na přednost, srážce chyběly centimetry"

Netrvalo dlouho a redakci serveru se ozval řidič Karel, který natočil nebezpečnou dopravní situaci tentokrát přímo v krajské metropoli. Konkrétně 25. ledna, chvíli před desátou hodinou dopoledne chtěl na křižovatce z ulice Jiráskova odbočit doleva na ulici Fritzovu k autobusovému nádraží.

Když ale zahájil odbočovací manévr, pár vteřin před ním ještě odbočilo od autobusového nádraží směrem k Horáckému zimnímu stadionu ještě vozidlo autoškoly. Tento dopravní prostředek musela ale redakce začernit, protože zákon nedovoluje zveřejnit záznam, z kterého by mohlo dojít ke ztotožnění.

Instruktor z autoškoly společně s jejími zástupci tvrdí, že na červenou rozhodně nejel. Jenže za autoškolou stejný manévr prováděl ještě řidič škody felicie, který na hraně křižovatky musel zastavit, jinak by došlo ke srážce s vozidlem šoféra, který poskytl videozáznam. 

"Byl jsem omezen Škodu Felicia. Je patrné i z videa, že jsem musel úplně zastavit. Autoškola mě neomezila. Stav musí posoudit policie. Nevím, zda jsou špatné intervaly světel, nebo neukázněnost," dodává řidič, jehož jméno redakce zná, ale nezveřejní ho.  

Kompletní, nesestříhanou a ani nijak neupravenou verzi videa jsme poskytli šéfovi dopravní policie územního odboru Jihlava Josefu Hromádkovi, který po prohlédnutí záznamu měl jasno. 

 "Jedná o klasické nedání přednosti v jízdě. Dle mého názoru obě vozidla již projížděla křižovatku na červenou. Zarážející je, že jedním z vozidel je vozidlo autoškoly, která by měla učit řidiče jízdu dle platných zákonů," míní Hromádka. 

Jaký trest řidiči na červenou hrozí?

Co na křižovatku říkají další šoféři?

Tématu se podrobně věnujeme v pátečním vydání Jihlavských listů s datem 16. března.

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama