Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

VIDEO: Dva cizinci obírali ve stanech spící lidi. Zachytily je při tom kamery

Autor: David Kratochvíl - Monday, 30. 2018, 10.13 hod.

Policisté ve stanovém městečku na Sázavafestu ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku zadrželi dva zloděje, kteří se vloupali do několika stanů a vůbec jim nevadilo, že v nich někdo spí. U soudu dostali podmínku a byli vyhoštěni z Česka. 

K vniknutí do několika stanů došlo v pátek 27. července časně ráno kolem čtvrté hodiny. Na základě záběrů kamerového systému policejního monitorovacího vozidla, které bylo zařazené do bezpečnostního opatření se zaměřením na stanové městečko, byly zjištěny dvě podezřelé osoby, které se nacházely mezi postavenými stany.

Tyto osoby se pohybovaly v okolí stanů a následně do několika stanů vnikly. Na místo byly okamžitě vyslány dostupné policejní hlídky. Policisté na místě zadrželi dva podezřelé muže ve věku 24 let a 29 let.

Jednalo se o cizí státní příslušníky, kteří pobývali na území Kraje Vysočina z důvodu výdělečné činnosti. Při zadržení těchto osob policisté použili donucovací prostředky – hmaty, chmaty a pouta.

Zadržené muži byli převezeni do policejní cely. Případ si převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod.

Kriminalistům se podařilo prokázat, že dvojice postupně vnikla do pěti stanů, kde majitelům způsobila škodu ve výši 51 500 korun. Zloděje zajímaly především peníze. Když v odcizeném zavazadle peníze našli, tak je sebrali a zavazadlo s ostatními osobními věcmi vrátili zpět do stanu.

Do stanu zloději vnikli i přesto, že uvnitř spali návštěvníci festivalu. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kriminalisté v této trestní věci vedli zkrácené přípravné řízení a oběma mužům ještě tentýž den sdělili podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže vloupáním.

Dvojice pachatelů ještě v pátek večer stanula před okresním soudem v Havlíčkově Brodě. Okresní soud oba muže uznal vinnými a odsoudil je k trestu odnětí svobody v trvání devíti měsíců s podmínečným odkladem na dva roky a k vyhoštění z území České republiky na dobu čtyř let.

 

VIDEO: PČR

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama