Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

VIDEO: Dvě noční vážné nehody na D1. Šest zraněných skončilo v nemocnici

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 12. 2018, 10.34 hod.

Dvě vážné dopravní nehody se ve středu večer staly na dálnici D1 u Velké Bíteše na 154. kilometru ve směru na Prahu. Celkem se zranilo šest cestujících. Podívejte se na fotky i video.

K prvnímu karambolu došlo ve středu krátce před půl jedenáctou večer, kdy na 154. kilometru ve směru na Prahu havarovalo osobní vozidlo Škoda Fabia s českou registrační značkou. 

"Řidič jel v pravém pruhu a když najížděl do uzavírky, tak nepřizpůsobil rychlost jízdy a najel na středové svodidlo, které ho vymrštilo. Vozidlo se přetočilo a zůstalo na pravém boku napříč dálnice," vysvětluje k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

V autě cestovaly muž a žena. Obě osoby podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové sanitka odvezla do nemocnice v Brně.  "Utrpěly středně těžká poranění," doplnila. 

Ke druhé nehodě došlo krátce po jedenácté hodině v noci jen o kousek dál ve stejném směru a také v místě dopravního omezení, kde došlo ke střetu dodávky, osobního auta a kamionu. 

"Řidič dodávkového vozidla Fiat nedokázal zareagovat na pomaleji jedoucí auto Opel Astra před ním, které brzdilo z důvody kolony," popisuje Čírtková.

Řidič dodávky narazil zezadu do osobního auta, které bylo právě v důsledku nárazu odmrštěno  do zadní části před ním jedoucího kamionu. Záchranáři z místa nehody odvezli do nemocnice v Brně celkem čtyři zraněné osoby. Všechny cestovaly v osobním autě. "Dvě osoby utrpěly středně těžká zranění a dva cestující byli zraněni lehce," doplnila k tomu ředitelka krajských záchranářů.

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama