Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

VIDEO: Musíme si pomáhat, říká šofér, co v Jihlavě zastavil a pomohl babičce

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 24. 2018, 10.03 hod.

Video plné lidské solidarity se objevilo v pátek večer na sociální síti Facebook. Řidič nákladního vozu v pátek odpoledne v Jiráskově ulici v Jihlavě zastaví před přechodem pro chodce, aby pomohl babičce do schodů s nákupem. 

Dobrodincem je profesionální řidič Ondřej Plašil (33) z Bílého Kamene na Jihlavsku, kterého redakce krimi-listy.cz kontaktovala a poskytl jí krátký rozhovor.

Šlo o spontánní reakci?

Bylo to včera (pátek 23.3.). Vracel jsem se s náklaďákem na firmu. Původně jsem doufal, že té babičce pomůže pán z dodávky přede mnou... Bylo to spontánní. Když jsem viděl, jak paní neví, kam odložit tašku, aby měla volné ruce na vytlačení vozíku do schodů, tak jsem prostě zastavil a pomohl jí. Nic zvláštního...

Co reakce řidičů za vámi? Byl pátek odpoledne, navíc na frekventované ulici...

Nikdo netroubil. Jen nechápavě kroutili hlavami, než viděli, že jsem pomohl, po projetí se usmívali. Babička byla překvapená a měla na krajíčku a já tedy taky.

Jste profesionální řidič. Už se vám něco podobného na cestách stalo?

Nenajezdím tolik jako kamioňáci. Jezdíme po stavbách a dovážíme a odvážíme materiál a stavební stroje. Odhadem najedu za sezonu +/- 40.000 kilometrů. Zatím se mi na silnicích nic podobného nestalo. 

Podívejte se na video, které natočila kamera umístěná přímo v nákladním autě Ondřeje Plašila

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama