Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

VIDEO: Na D1 musel vrtulník. Provoz na dálnici zastavila nehoda tří kamionů

Autor: David Kratochvíl - Monday, 23. 2018, 12.19 hod.

K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí po deváté hodině dopoledne na dálnici D1. Na 121. kilometru ve směru na Prahu se totiž v úseku mezi Měřínem a Velkým Beranovem poblíž Kozlova na Jihlavsku střetla trojice kamionů. Provoz se vlivem karambolu úplně zastavil.

Pro jednoho ze šoférů, kterého z kabiny vozu vyprostili hasiči, musel na dálnici záchranářský vrtulník.  Zraněný byl letecky transportován do nemocnice v Brně. Další řidič kamionu se zranil lehce  a byl převezen do jihlavské nemocnice.

Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově prvotním šetřením zjistili, že řidič kamionu přijížděl od Brna a nevěnoval se zřejmě plně řízení. Přehlédl pomalu jedoucí vozidla před sebou a do posledního z nich narazil, to pak narazilo do kamionu, který jev koloně před tímto vozidlem.

"Kolona se na daném kilometru tvořila z důvodu blížící se uzavírky před modernizovaným úsekem dálnice.  Za místem dopravní nehody se okamžitě vytvořila několik kilometrů dlouhá kolona vozidel," vysvětlila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté odkláněli provoz z dálnice na exitu 134 Měřín a poté vozidla pokračovala do Velkého Beranova, kde znovu najížděl na dálnici D1, aby pokračovala směrem na Prahu.  V místě nehody pracuje specializovaná firma, která se snaží odstranit havarovaná vozidla. Místo nehody je stále neprůjezdné.

Policisté ve vzniklé koloně otáčejí osobní vozidla do protisměru a tato vozidla s opatrností sjíždějí v Měříně na exitu 134. Kamiony musí zůstat stát v koloně za dopravní nehodou.  "Zatím nelze stanovit dobu, kdy boudou následky nehody odstraněny a provoz v místě obnoven," doplnila Čírtková.

U dvou řidičů kamionů byla na místě provedena dechová zkouška s negativním výsledkem, u těžce zraněného řidiče  nemohla být dechová zkouška provedena, proto byl zajištěn odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

Podívejte se na fotografie a video přímo z místa

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama