Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Video: Na kruháči u Kostelce zapomněla na přednost, srážce chyběly centimetry

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 28. 2018, 18.51 hod.

Doslova jen pár centimetrů chybělo ke srážce dvou aut na kruhovém objezdu u  Jihlavy v úterý kolem půl šesté večer. Šofér jedoucí od Kostelce na Pelhřimov musel na objezdu prudce zabrzdit, aby zabránil dopravní nehodě, ke které chybělo upravdu jen malinko.

Šoférka od Jihlavy totiž kruháč projela, jakoby se nechumelilo. Podívejte se na video. Záznam z kamery ve svém autě poskytl serveru Krimi-listy.cz šofér jedoucí právě od Kostelce.

"Byla to šílená situace. Musel jsem prudce zabrzdit, abych zabránil střetu, stejně jako řidiči za mnou. Jsem rád, že se nikomu nic nestalo. Vidět ale jak si šoférka od Jihlavy projede na Pelhřimov bez jakéhokoliv náznaku snížení rychlosti, je hrozné. Podle SPZ bylo jasné, že tímhle kruhovým objezdem neprojíždí často. Vypadalo to, jako kdyby tam jela úplně poprvé," popisuje zkušenost. 

(Redakce Krimi-listy.cz má k dispozici celý záznam včetně státní poznávací značky vozu, ale video je publikováno tak, aby SPZ nebyla identifikovatelná)

Šofér, jehož identitu redakce portálu Krimi-listy.cz zná, ale nezveřejní ji, také vysvětlil špatné datum na kameře. "V autě ji mám nově a ještě jsem si nesrovnal datum ani čas podle skutečnosti," říká s tím, že videozáznam poskytl prý hlavně kvůli tomu, aby šoféři jezdili na silnicích opatrně, obezřetně a dodržovali pravidla silničního provozu.

Stalo se vám někdy něco podobného? Kdy a kde to bylo? Diskutujte pod článkem

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama