Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

VIDEO: Oběť opilého mladíka u City parku v Jihlavě se už přihlásila policii

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 19. 2018, 18.57 hod.

Jihlavští policisté ve čtvrtek večer potvrdili, že napadený mladík u jihlavského City parku opilým mladistvým 2. dubna, se v průběhu dneška přihlásil strážcům zákona. Policisté ale dál prosí mladíky,  kteří byli svědky útoku, aby se jim také přihlásili.

Mladistvý pachatel bezdůvodně zaútočil na mladého muže stojícího před přechodem pro chodce na velikonoční Pondělí. Totožnost agresora již policisté také znají.

Ke spáchání trestného činu došlo v pondělí 2. dubna v ulici Hradební. Po desáté hodině dopoledne stál na chodníku před přechodem pro chodce mladý muž. Ve směru od centra města k němu přišli celkem čtyři mladíci.

Jeden z nich stojícího mladého muže oslovil a požádal o drobnost, mladý muž byl vstřícný a snažil se ochotně žádosti vyhovět. Jiný mladík ze skupinky ale náhle mladého muže zcela bezdůvodně fyzicky napadl, strhl ho na zem a bil.

Zbývající tři ze skupiny se do fyzického napadení nezapojovali, naopak se agresorovi snažili v útoku bránit a napadenému pomoci. Agresivní mladík se k napadenému mladému muži, který se snažil po útocích vstát, opakovaně vracel a zuřivě ho fyzicky napadal. Nejméně jedním kopem zasáhl i hlavu mladého muže.

Poté útočník z místa odešel ve směru k centru města a následně ho zajistili strážníci městské policie. Jednalo se o mladistvého, který byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota téměř jedno promile alkoholu. Podnapilého mladistvého si následně převzala oprávněná osoba.

Napadený mladý muž stejně jako zbytek skupinky z místa, kde k činu došlo, po útoku odešli různými směry a jejich totožnost policisté zjišťují.

Po přijetí oznámení o fyzickém napadení zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví a trestného činu výtržnictví.

Začali ihned provádět rozsáhlé šetření za účelem zjištění totožnosti napadeného mladého muže i ostatních tří svědků napadení. Vyhodnotili také záznamy z kamer, shromažďovali veškeré důležité informace i poznatky a případ dále prověřují.

V současné době se policisté obracejí s žádostí o spolupráci na veřejnost. V zájmu prověřování je důležité, aby se přihlásil mladý muž, který byl o velikonočním pondělí u jihlavského obchodního centra bezdůvodně agresivně fyzicky napaden.

"Chtěli bychom požádat, aby se přihlásili i zbývající tři mladíci, kteří u fyzického napadení byli a jeho průběh viděli," doplnila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama