Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Video: Podmínku bych bral, ale jít do vězení? Nesouhlasím, říká muž z Telče

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 7. 2018, 08.28 hod.

Za znásilnění sousedky (18) hrozilo invalidnímu důchodci Zdeňku Zavadilovi (60) z Telče až desetileté vězení. Okresní soud v Jihlavě ho v pondělí nepravomocně odsoudil nakonec "jen" za vydírání ke 30 měsícům do věznice s ostrahou. Navíc se má ambulantně léčit ze závislosti na alkoholu.  

Rozsudek ale není pravomocný. Případem se bude muset zabývat Krajský soud v Brně. Obžalovaný se ihned po vyhlášení rozhodnutí prostřednictvím svého obhájce odvolal. Státní zástupce případu Ivo Novák si ponechal pro případné podání odvolání lhůtu.

Žalobce Zavadila vinil ze zločinu znásilnění s trestní sazbou od dvou do deseti let. Jenže senát v čele se soudcem Zdeňkem Chalupou nakonec celou věc překvalifikoval na zločin vydírání. Takže obžalovaný byl nakonec ohrožen sazbou od dvou do osmi let.

"Soud má za to, že nelze přesvědčivě dospět k závěru, že cílem jednání obžalovaného proti poškozené skutečně bylo, přimět jí k nějakému pohlavnímu styku," vysvětlil v odůvodnění rozhodnutí soudce Chalupa.

Obžalovaný po celou dobu jakékoliv provinění odmítá. Tvrdí, že jde pomstu tří mladých lidí - nájemníků, za to, že jim jako správce domu  průběžně vytýkal nedbalé plnění povinností. 

„Cítím se nevinný. Je pravda, že jsem byl napitý, ale měl jsem úmysly dobré. Ne, žádné špatné vůči slečně. Co se stalo, stalo se,“ podotkl ve své závěrečné řeči obžalovaný.

Případ, který se odehrál v Telči na Jihlavsku loni koncem května soud v rámci hlavního líčení řešil v pondělí celé dopoledne. O co v kauze přesně šlo, se dozvíte v pátečních Jihlavských listech s datem vydání 9. března. Případu se detailně věnují.

Podívejte se na reakci nepravomocně odsouzeného ve videu:

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama