Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

VIDEO: Policie prosí veřejnost o pomoc v případu krádeže peněz v obchoďáku

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 12. 2018, 11.51 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, při kterém došlo ke krádeži peněz v jihlavském obchodním domě. 

Neznámý muž odvedl přívalem slov a gestikulace pozornost obsluhy, dostal se až k bankovkám uvnitř pokladny, které dokonce vzal do ruky, a po jeho odchodu chybělo pět tisíc korun.

Průběh celé situace zaznamenala kamera, po neznámém muži policisté pátrají. V jeho blízkosti byli ještě další dva muži, také jejich totožnost by policisté potřebovali zjistit.

Ke spáchání trestného činu došlo ve středu 25. července v Jihlavě. Před půl pátou odpoledne přišli k pokladně obchodního domu tři muži. Jeden z nich prošel a zůstal stát za pokladnou, zbývající dva stáli za sebou u pokladny.

První v řadě začal s pokladním překotně komunikovat, naklánět se k němu a gestikulovat. Přívalem slov a gestikulace pokladního zmátl a odvedl jeho pozornost, když byla pokladna otevřená, sáhl dovnitř a vytáhl paklík bankovek.

Ve stejné době druhý muž za ním začal komunikovat s ženou v řadě za nimi a třetí neznámý muž vyšel směrem k dalším lidem stojícím opodál, jejichž pozornost také zaměstnal dotazem.

Muž u pokladny vzal z paklíku několik bankovek, paklík vrátil pokladnímu, poté komunikaci ukončil a postupně všichni tři odešli směrem k východu.

Případ byl následně oznámen policii a policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Provedli důkladné šetření, zajistili a vyhodnotili záznamy z kamer, které celou situaci kolem pokladny zachytily. V současné době se policisté obracejí s žádostí o spolupráci na veřejnost.

Potřebovali by zjistit totožnost všech tří mužů, zejména toho, který manipuloval s bankovkami z pokladny, jedná se o muže, který měl světlé oblečení, na hlavě nasazený klobouk a přes střed těla zavěšenou brašnu tmavé barvy.

Také další dva muži měli u sebe tmavé brašny zavěšené stejným způsobem.

Žádáme občany, kteří muže na kamerových záznamech, případně některého z nich, poznají nebo mají informace, kde se v současné době nacházejí nebo pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k objasnění případu a vypátrání pachatele.

 

Pomoc veřejnosti je pro policisty velmi cenná. Aktuálně pomohli občané při objasňování případu fyzického napadení, ke kterému došlo v prostoru jihlavských hradeb.

V souvislosti s tímto případem zjišťovali policisté totožnost dvou mladých mužů. Po zveřejnění výzvy v médiích se policii přihlásilo několik osob a poskytlo důležité informace, které vedly ke ztotožnění mladých mužů.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama