Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Video: Policisté hledají ženu kvůli krádeži kabelky v Jihlavě. Znáte ji?

Autor: David Kratochvíl - Friday, 16. 2018, 10.47 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu odcizení kabelky, kterou si její majitelka zapomněla na toaletách obchodního domu. Nálezce si kabelku nechal a je tak podezřelý ze spáchání dvou trestných činů. V rámci prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost ženy, která se v prostoru, kde kabelku její majitelka zapomněla, pohybovala a mohla by tak policistům poskytnout důležité informace.

Ke spáchání činu došlo ve středu 27. prosince v obchodním domě na ulici Brněnská. Po desáté hodině dopoledne byla v prostoru toalet žena, která si při odchodu zapomněla v kabince svoji kabelku.

"Z obchodu vyšla ven, následně si svoji chybu uvědomila a na místo se vrátila, kabelka zde ale už nebyla. Žena v ní měla kromě peněženky s penězi uložený ještě mobilní telefon, klíče, doklady, platební kartu a další věci. Vznikla jí celková škoda přibližně osm tisíc korun," říká k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Případ žena oznámila policii a policisté ho začali prověřovat. Provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro vypátrání pachatele i kabelky, o kterou její majitelka přišla.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Případ dále prověřovali, shromažďovali získané poznatky, zajistili a vyhodnotili také záznamy z kamer. Z kamerových záznamů vyplynulo, že se v prostoru u toalet, v době kdy zde kabelku její majitelka zapomněla, pohybovala také žena, která by mohla policistům poskytnout informace důležité pro další prověřování, policisté by tak potřebovali zjistit její totožnost.

Žádáme ženu zachycenou na kamerových záznamech nebo občany, kteří ji znají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama