Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Video: Policisté pátrají po zloději v obchodech. Znáte ho? Volejte policii

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 28. 2018, 12.09 hod.

Třebíčští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu odcizení zboží v obchodech. Pachatel se při krádežích zaměřil na prodejny s drogistickým zbožím a škoda, kterou způsobil, přesáhla pět tisíc korun.

Policisté pátrají po muži, kterého zachytily při pohybu po prodejní ploše kamery, jeho totožnost by v zájmu objasnění případu potřebovali zjistit.

Trestný čin byl spáchán v úterý 20. února v Třebíči. Po čtvrté hodině odpoledne přišel pachatel do obchodního domu na ulici Znojemská, kde v prodejně odcizil elektrický zubní kartáček, který schoval pod bundu. Prostorem pokladen poté prošel, aniž by za zboží zaplatil.

Z obchodního domu pachatel odešel a přibližně po dvaceti minutách se dopustil další krádeže v obchodě v části Nové Dvory. V této prodejně odcizil náhradní hlavice k elektrickým zubním kartáčkům.

Zboží si schoval pod bundu a opět odešel bez zaplacení. Krádež byla v obou případech odhalena až následně, vznikla při nich celková škoda přes pět tisíc korun.

 

Do stejné prodejny v části Nové Dvory pachatel přišel ještě o tři dny později, a to v pátek 23. února kolem čtvrté hodiny odpoledne. Odcizil parfémy v hodnotě necelé tři tisíce korun, které ukryl pod bundu.

Když chtěl z obchodu odejít bez zaplacení, byl zaměstnanci prodejny zastaven a odcizené zboží vydal, poté se mu ale podařilo hbitě z místa utéct.

Policisté začali jednotlivé krádeže ihned po přijetí oznámení prověřovat. Provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro pátrání po pachateli.

Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Na základě vyhodnocení kamerových záznamů policisté zjistili, že se podoba muže ve všech třech případech shoduje.

"Muž je pravděpodobně ve věku kolem 20 let, vysoký přibližně 185 centimetrů. Měl krátké hnědé vlasy. Na sobě měl oblečenou bundu v horní části lemovanou kožešinou a rifle," říká k tomu policejní komisařka Jana Kroutilová.

Strážci zákona žádají občany, kteří muže na kamerových záznamech, případně fotografiích, znají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama