Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

VIDEO: Poznáte dva muže na videu? Policie se po nich shání kvůli krádeži

Autor: David Kratochvíl - Monday, 26. 2018, 14.51 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu vloupání do vozidla, ke kterému došlo v září v Jihlavě. V zájmu prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost dvou osob na kamerovém záznamu.

Ke krádeži došlo v noci ze čtvrtka 20. září na pátek v ulici Divadelní. Pachatel rozbil boční okénko zaparkovaného vozidla VW Golf a odcizil z něho ovládací panel klimatizace a další věci. Krádeží způsobil škodu přes dva tisíce korun, přibližně stejná škoda byla způsobena majiteli poškozením vozidla.

Následně přijali policisté trestní oznámení a případ začali prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Policisté vyhodnotili také záznamy z kamer. Z kamerových záznamů vyplynulo, že se v dané lokalitě pohyboval muž v tmavém oblečení, jehož totožnost by policisté v zájmu prověřování případu potřebovali zjistit, proto se s žádostí o spolupráci obracejí na veřejnost.

Dále prošla po chodníku u zaparkovaných vozidel ještě jedna osoba ve světlé bundě, také informace k její totožnosti by policisté uvítali.

"Žádáme občany, kteří muže v tmavém oblečení na kamerovém záznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také informace k totožnosti osoby na kamerovém záznamu ve světlé bundě nebo jakékoli jiné směřující k objasnění případu," doplnila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

 
Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama