Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

VIDEO: Poznáte tohoto muže? Shání se po něm policisté kvůli krádeži v Jihlavě

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 17. 2018, 07.29 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu, při kterém přišel muž o tašku s věcmi, kterou nechal odloženou na společné chodbě jihlavského ubytovacího zařízení.

V peněžence měl mimo jiné uloženou platební kartu, kterou pachatel zneužil, když s ní zaplatil za zboží v obchodě. V zájmu prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost muže na kamerovém záznamu, který se v ubytovacím zařízení pohyboval a mohl by tak poskytnout informace důležité pro prověřování případu.

Ke krádeži došlo v pátek 17. srpna v ubytovacím zařízení v Jihlavě. Na společné chodbě v prvním patře budovy si v dopoledních hodinách jeden z hostů odložil sportovní zavazadlo a na chvíli odešel.

Mimo jiné měl v zavazadle uloženou tašku s peněženkou, finanční hotovostí, platební kartou, osobními doklady, mobilním telefonem a dalšími věcmi.

Této situace využil pachatel a ze zavazadla tašku s věcmi nepozorovaně odcizil. Majiteli tak způsobil celkovou škodu téměř sedm tisíc korun. Další škoda vznikla majiteli platební karty ještě tím, že pachatel ve stejný den, jen o chvilku později, odcizenou platební kartou zaplatil za zboží v obchodě a způsobil tak škodu necelých 500 korun.

Následně přijali policisté trestní oznámení a případ začali prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Policisté vyhodnotili také záznamy z kamer. Z kamerových záznamů vyplynulo, že se v ubytovacím zařízení pohyboval muž, jehož totožnost by v rámci prověřování případu potřebovali zjistit.

Policisté se proto obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti tohoto muže.

"Žádáme občany, kteří muže na kamerovém záznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Přihlásit se může také jakákoli jiná osoba, která by mohla policistům poskytnout informaci směřující k objasnění případu," doplnila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama