Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

VIDEO: Poznáte zákazníka jihlavské Decathlonu? Obsluhu obral o pět tisíc

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 26. 2018, 09.48 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, při kterém zákazník obchodu při směňování peněz podvedl obsluhu pokladny. Poznáte muže na videu? Volejte linku 158.

 Neznámý muž požadoval opakované výměny bankovek, které si bral a poté opět vracel, a po jeho odchodu chybělo v pokladně pět tisíc korun. Průběh celé situace zaznamenala kamera, po neznámém muži policisté pátrají. V jeho blízkosti se pohyboval ještě další muž, také jeho totožnost by policisté potřebovali zjistit.

Ke spáchání trestného činu došlo ve čtvrtek 30. srpna v Jihlavě. Po druhé hodině odpoledne přišli postupně k pokladně prodejny na ulici Brněnská dva muži. Jeden z nich se zastavil u pokladny, druhý prošel a zůstal stát hned vedle.

Muž u pokladny platil za drobnost v hodnotě přes dvacet korun pěti tisícovou bankovkou. Když mu začala obsluha pokladny na přijatou finanční částku vracet, muž požadoval výměnu bankovky za jinou.

Obsluha pokladny chtěla vyhovět a finanční transakci provést, muž ale reagoval další změnou požadavku a obsluhu směňováním peněz mátl. Následně muž finanční transakce ukončil a odešel.

Hned nato přišel k pokladně druhý muž, který do té doby stál opodál, dotázal se na zákaznický servis a po chvíli také odešel.

Případ byl následně oznámen policii a policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. Provedli důkladné šetření, zajistili a vyhodnotili záznamy z kamer, které situaci kolem pokladny zachytily.

V současné době se policisté obracejí s žádostí o spolupráci na veřejnost. Potřebovali by zjistit totožnost muže, který u pokladny manipuloval s bankovkami.

Muž je starší a je silnější postavy, na sobě měl světlé oblečení a na hlavě nasazenou kšiltovku. Informace by policisté potřebovali také k totožnosti muže, který se pohyboval v jeho blízkosti. Tento muž byl mladšího věku, na sobě měl oblečené červené tričko.

"Žádáme občany, kteří muže na kamerových záznamech, případně některého z nich, poznají nebo mají informace, kde se v současné době nacházejí nebo pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k objasnění případu," vysvětluje jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama