Dnes je Thursday, 28. 2021. Svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)

VIDEO: Seniorovi (86) nabídl v centru Jihlavy pomoc. Pak ho okradl. Znáte ho?

Autor: David Kratochvíl - Friday, 4. 2018, 11.59 hod.

Případ okradení seniora (86) aktuálně řeší policisté v Jihlavě. V centru města mu u obchodního domu nabídl pomoc muž, který ale penzistu později okradl o peníze a další osobní věci. Poznáte ho na kamerovém záznamu z Masarykova náměstí? Pak volejte linku 158. 

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu okradení seniora. Šestaosmdesátiletému muži, který se obtížněji pohybuje, nabídl při cestě pomoc muž, který seniora později okradl. Policisté pátrají po totožnosti podezřelého muže, kterého na jihlavském Masarykově náměstí zachytily kamery.

Ke krádeži došlo v pondělí 23. dubna. Senior byl kolem jedenácté hodiny dopoledne na Masarykově náměstí v Jihlavě u obchodního domu. Vzhledem k tomu, že má obtíže s chůzí, odpočíval na lavičce.

K seniorovi přistoupil neznámý muž a nabídl mu, že ho doprovodí. Senior pomoc potřeboval, a proto ji přijal. Muž ho poté vedl k horní části náměstí směrem k vozidlu taxislužby, do kterého oba nastoupili.

Senior se nechal odvézt na ulici Březinova, kde vystoupil, stejně jako neznámý muž, který opět seniora při chůzi podpíral. Oba poté vešli do bytového domu, kde na chodbě muž náhle vzal z nákupní tašky, kterou měl senior u sebe, příruční pouzdro a utekl.

Senior vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemohl na vzniklou situaci nijak reagovat. Při krádeži přišel o finanční hotovost, osobní a další věci.

Případ byl poté oznámen policii. Policisté začali ihned po pachateli v lokalitě pátrat. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Policisté prováděli šetření, shromáždili všechny získané poznatky a vyhodnotili také záznam z kamery, které seniora v doprovodu neznámého muže na Masarykově náměstí zachytily. Jedná se o muže snědší barvy pleti, vysokého přibližně 180 centimetrů. Na sobě měl tmavé oblečení.

"Policisté žádají osoby, které podezřelého muže na kamerovém záznamu znají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází nebo pohybuje, aby se přihlásily na tísňové lince 158. Uvítají také, pokud se přihlásí občané, kteří by mohli poskytnout informace směřující k objasnění případu," říká k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama