Dnes je Sobota, 5. prosince 2020. Svátek má Jitka

VIDEO: Smrtelná nehoda ve Skuhrově. Kamion nestihl dokončit předjetí auta

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 3. května 2018, 06.40 hod.

Policisté zveřejnili bližší informace k tragické nehodě, která se stala ve středu ve Skuhrově na Havlíčkobrodsku. Víme přesně, co se stalo. Přitom 16. dubna na stejné silnici po srážce s kamionem zemřel penzista 76 cestující ve fabii.

Ve středu ráno deset minut po páté hodině přijali policisté oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 v obci Skuhrov na Havlíčkobrodsku. Došlo zde ke střetu tří vozidel. Následky dopravní nehody jsou fatální, jeden z řidičů na místě zemřel.

Další řidič byl se zraněním převezen do nemocnice.  Na nehodě měla účast tři vozidla – osobní vozidlo VW Golf, dodávkové vozidlo Ford Tranzit  a nákladní vozidlo MAN. Zemřel řidič v osobním vozidle.  Ve vozidle cestoval sám.

Lehce se zranil řidič dodávkového vozidla. Řidič nákladního vozidla zranění neutrpěl. U řidičů dodávky a nákladního vozidla provedli policisté dechové zkoušky s negativními výsledky.

Prvotním šetřením na místě zjistili, že dvaatřicetiletý řidič nákladního vozidla značky Man začal předjíždět osobní motorové vozidlo VW Golf, ale nestihl se před toto předjížděné vozidlo bezpečně zařadit.

Když byl na úrovní předjížděného osobního vozidla, tak se objevilo v protisměru dodávkové vozidlo Ford Tranzit. Řidič nákladního vozidla se snažil zařadit se zpátky do svého průběžného jízdního pruhu za předjížděné vozidlo.

Při tomto manévru ale došlo ke střetu vozidla Man s vozidlem VW Golf. Vlivem nárazu se osobní vozidlo VW Golf přetočilo před přední část vozidla Man, poté narazilo do boku nákladního vozidla a bylo odhozeno do protisměrné části silnice, kudy v danou chvíli projíždělo protijedoucí vozidlo Ford Tranzit.

I když se řidič tohoto dodávkového vozidla na vzniklou situaci snažil reagovat intenzivním brzděním, přesto došlo ke střetu vozidla Ford Tranzit a osobního vozidla VW Golf. Následky srážky jsou tragické. V osobním vozidle na následky těžkých poranění zemřel osmapadesátiletý řidič. Ve vozidle v době nehody cestoval sám.

Došlo také ke zranění sedmapadesátiletého řidiče z vozidla Ford Tranzit, který musel být převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do Nemocnice Havlíčkův Brod, kde zůstal hospitalizován. Policisté provedli na místě nehody dechové zkoušky u řidičů dodávkového i nákladního vozidla, obě dechové zkoušky byly s negativním výsledkem.

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod si věc dopravní nehody na místě převzali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti a přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. V současné době budou v rámci prověřování probíhat všechny nezbytné procesní úkony.

V souvislosti s tuto tragickou dopravní nehodou policisté opětovně apelují na všechny řidiče, aby při jízdě dodržovali ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a při jízdě zbytečně neriskovali.

Někteří řidiči při jízdě podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové spěchají, na silnicích naprosto zbytečně riskují a chovají se bezohledně, což je patrné zejména při předjíždění v zatáčkách, na horizontech či na zákazech předjíždění.

"Stejná bezohlednost u nich panuje, když se po předjetí zbrkle zařazují před předjížděné vozidlo, protože v protisměru se náhle objevilo vozidlo, které svým riskantním manévrem bezprostředně ohrožují. Všichni řidiči by měli mít stále na paměti, že předjíždění je úkon, který může vždy počkat," doplňuje Čírtková.

Video přímo z místa tragédie

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama