Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

VIDEO: Taxikářka natočila štrúdl aut u zoo v Jihlavě s výzvou od strážníků

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 6. 2018, 10.01 hod.

Parkovat tam, kde je to zakázáno, se nevyplácí. Své o tom vědí řidiči, kteří svůj vůz odstavili v Brněnské ulici v Jihlavě, sešli dolů z kopce a navštívili s rodinkou v Jihlavě zoologickou zahradu. Když se vrátili po čase zpět k vozu, za stěračem jich desítka našla výzvu od městských strážníků, jeden hříšník měl dokonce na automobilu botičku

Nedělní slunné počasí vybídlo řadu rodin k návštěvě jihlavské zoologické zahrady. Jenže parkovací plochy postupem času byly zaplněny, a tak se řada návštěvníků rozhodla, že svůj vůz odstaví tam, kde to zrovna jde. 

To, že auto zaparkují tam, kde je to podle dopravního značení zakázáno, už nejspíš neřešili. Když se pak následně vrátili k autu v Brněnské ulici zpět, našli v lepším případě za stěračem výzvu od jihlavských strážníků. Jeden hříšník měl dokonce nasazenou na předním kole botičku. 

Zástupce ředitele jihlavské městské policie Stanislav Maštera podotýká, že v dané lokalitě řeší problém s parkováním v probíhající letní sezoně poměrně často. "Množství návštěvníků, kteří jezdí do jihlavské zoologické zahrady je poměrně velké a parkoviště poměrně malá, takže když se to střetne, tak jsou s parkováním docela problémy," zmiňuje.

"Pokud stojí auto v zákazu stání, tak to řešíme," dodává. Taxikářka natočila ale video, v kterém je zachyceno celkem 11 šoférů včetně jednoho, co měl na autě botičku. "Už je moc nedáváme. Instalujeme ji pouze v případě, že jde o opakovaného pachatele přestupku a  nebo pokud jsou nějaké další okolnosti, které k tomu vedou," dodává. 

Maštera souhlasím, že situace s parkováním v dané lokalitě je horší i kvůli aktuální rekonstrukci Brněnského mostu. "Snažíme se nebýt ti drábové, kteří se chtějí ty, kteří někde postaví auto špatně, stáhnout za každou cenu z kůže," předesílá.

Nezávisle na aktuálním případu se serveru krimi-listy.cz ozval řidič Martin. Jeho rodina výzvu od strážníků v minulosti za stěračem auta také měla. "Vím, spáchal jsem přestupek, za který právem náleží finanční postih. Lokalitu ale dobře znám, a taky vím, že někteří občané Jihlavy si libují, když mohou strážníkům nahlásit, že někdo někde parkuje špatně," podotýká. 

Podle něj ale ¨nejde jen o zoo, ale o celou Jihlavu obecně. "A strážníci na výzvu konat musí. Jinak věřím, že by zvítězil zdravý rozum a přimhouřilo se čas od času oko. Kolem zoo se v létě fakt parkuje špatně," míní.

Spousta lidí podle něj  byla zvyklá parkovat v obchodním centru v Hradební ulici.  "Ale vysvětlete cizinci, jak se má do garáží dostat, když jede ve směru, kde je aktuálně uzávěra. Objíždět město, když je tu jednou za rok, je složité," míní.  

Podívejte se na video z Brněnské ulice v Jihlavě:

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama