Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

VIDEO: Tragédie ve Velkém Beranově. Muž měl zemřít při venčení svého psa

Autor: David Kratochvíl - Friday, 23. 2018, 08.31 hod.

Tragická událost v pondělí nad ránem otřásla Velkým Beranovem na Jihlavsku. Při venčení psa se podle informací krimi-listy.cz měl ve vodní nádrži kvůli náhlým zdravotním komplikacím utonout místní starší muž. 

"Muž nejevil známky života a oživit se ho nepodařilo ani přivolané zdravotnické záchranné službě. Policisté provádějí šetření. Příčinu a okolnosti úmrtí muže zjišťují," informovala okolo osmé hodiny jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Podle na sobě nezávislých obyvatel pracoval muž v místním zemědělském družstvu. Měl bydlet v bytovém domě  přímo naproti místu, kde se tragédie odehrála.

"Vždy ráno, než šel do práce, tak venčil psa.  Dostal nejspíš mrtvici. Nešťastnou a zároveň hodně blbou náhodou spadl do vody. Pes pak běhal okolo a hledal ho," říká k tomu jeden z místních obyvatel pod zárukou anonymity. 

"Byl to prostě děda, co nás kdysi jako děti vozil v trambusu o žních po poli. Je mi to moc líto. Byl to moc hodný pán, kterého jsem znal osobně. Potkávali jsme se v hospodě," doplňuje.  

Obyvatelé se přitom shodují, že k tragédii vůbec nemuselo dojít, kdyby se situace kolem vodní nádrže řešila intenzivnějším způsobem, než tomu bylo doposud.

"Už léta se jen slovně řeší co tam s tou žumpou udělají. Je to samý bahno a odpady z baráku kolem. Už to měl být dávno park.  Hasiči už mají novou nádrž dole na vsi. Věřím že teď se konečně něco začne dít. Ostatně jako vždy, když se něco stane," uzavírá.  

 

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama