Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

VIDEO: V Bílém Kameni při požáru bouchalo střelivo. Škoda je pět milionů

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 10. 2018, 08.44 hod.

Škoda pohybující se okolo pěti milionů korun vznikla v úterý ráno při rozsáhlém požáru rodinného domu v Bílém Kameni na Jihlavsku. Garáž s nemovitostí začala hořet kolem půl čtvrté ráno.   

Na místo události po nahlášení požáru vyjelo několik jednotek hasičů. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z Jihlavy, Větrného Jeníkova, Bílého Kamene i jednotka HZS Jihlava - Bedřichov.

Do obce vzdálené jen několik kilometrů od Jihlavy dorazil také velitelský automobil ze Žďáru nad Sázavou. K žádnému zranění obyvatel domu ani při následné likvidaci požáru nedošlo.

Po příjezdu první jednotky bylo průzkumem zjištěno, že požárem jsou zasaženy asi 2/3 rodinného domku s přilehlou garáží. Při hašení bylo majitelem domu zasahujícím hasičům sděleno, že v objektu jsou umístěny dvě PB lahve a svařovací acetylénová souprava.

"Dále jim majitel sdělil, že se v domě nacházejí zbraně a střelivo. Hasiči zahájili intenzivní hašení v dýchací technice, při hašení použily pěnu pro snížení intenzity hoření," doplnil k tomu mluvčí krajských hasičů Jan Horský.

 Požár byl uvnitř budovy zastaven před další místností se střelivem, hasiči prováděli ochlazování zdí a podhledu. Za pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska požáru a hledali umístění acetylénové soupravy v garáži.

Na nalezené svařovací soupravě naměřili teplotu 60 stupňů Celsia, hasiči zahájili ochlazování lahve. V objektu domu nalezli hasiči trezor se zbraněmi a střelivem, které uvnitř v průběhu požáru explodovalo a shořelo.

Hasiči pokračovali v ochlazování propan - butanových lahví a acetylénové soupravy, dohašovali skrytá ohniska požáru. Lokalizace požáru byla provedena během hodiny hašení.

Podle sdělení redaktora, který byl přímo na místě, byla trasa ve směru od Šimanova na Jihlavu po dobu zásahu neprůjezdná. Řidiči se museli otáčet a do krajské metropole vyrazit přes objízdnou trasu vedoucí přes Vyskytnou nad Jihlavou a Plandry. 

Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.  

 

Podívejte se na video přímo z místa události

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama