Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

VIDEO: Zloděj na autobusáku v Jihlavě ukradl ženě mobil. Poznáte ho někdo?

Autor: David Kratochvíl - Monday, 19. 2018, 10.50 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu krádeže mobilního telefonu, o který jeho majitelka přišla v hale autobusového nádraží. V rámci prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost muže, kterého při krádeži zachytila kamera.

Ke spáchání činu došlo v úterý 23. října na autobusovém nádraží na ulici Jiráskova v Jihlavě. V hale byla těsně po šesté hodině ráno dívka, která seděla na lavici. Svůj mobilní telefon měla odložený ve své těsné blízkosti, za zády.

Této situace využil muž, který do té doby seděl opodál. Přišel a přisedl si na lavici, kde seděla zády k němu dívka. Vzal její odložený mobilní telefon a po chvíli odešel směrem ven z budovy.

Dívka si velmi rychle všimla, že telefon nemá, a za neznámým mužem se vydala, telefon se jí ale získat nepodařilo. Případ byl poté oznámen policii a na místo ihned vyjela policejní hlídka.

Policisté zjistili od dívky popis neznámého muže a začali po něm v lokalitě ihned párat, nalézt muže se jim ale už nepodařilo. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Dále provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro vypátrání pachatele. Případ policisté dále prověřovali, shromažďovali získané poznatky, zajistili a vyhodnotili také záznamy z kamer.

Kamerový záznam zachytil průběh krádeže i muže, který si z haly autobusového nádraží mobilní telefon odnesl. Policisté nyní po muži pátrají a v rámci zjišťování jeho totožnosti se obracejí na veřejnost.

"Žádáme občany, kteří muže na kamerovém záznamu poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Uvítáme také jakékoli další informace, které by směřovaly k objasnění případu nebo nalezení odcizeného mobilního telefonu. Jednalo se o telefon značky Honor, zlatostříbrné barvy," doplnila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama