Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

VIDEO: Znáte chlapce z City parku? Shánějí se po nich jihlavští policisté

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 6. 2018, 08.53 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu fyzického napadení, ke kterému došlo v srpnu v Jihlavě. Obětí bezdůvodného útoku se stal mladistvý chlapec. 

V rámci prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost dvou mladých mužů, kteří se v lokalitě, kde k napadení došlo, pohybovali.

Ke spáchání činu došlo v pondělí 13. srpna na ulici Hradební. V prostoru jihlavských hradeb byla skupinka mladých lidí, ke kterým po půl sedmé večer přišli dva neznámí mladí muži s dívkou.

Jeden ze dvojice mladých mužů se choval agresivně a hrubě. Po chvíli bezdůvodně zaútočil na mladistvého chlapce ze skupinky, který v tu dobu seděl na lavičce.

Napadeného patnáctiletého chlapce shodil na zem a bil ho pěstí, přičemž údery směřoval do oblasti jeho hlavy. Následně se chlapci podařilo dostat se z dosahu agresivního mladého muže a společně s jeho kamarády z místa utéct.

Poté přijali policisté oznámení o fyzickém napadení a na místo okamžitě vyjely policejní hlídky. Policisté začali po podezřelých ihned v lokalitě pátrat. Napadený chlapec utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření, další škoda mu vznikla poškozením věcí, včetně mobilního telefonu.

Policisté zahájili prověřování. Provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro vypátrání pachatele. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu pokusu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví.

Případ policisté dále prověřovali, shromažďovali získané poznatky, provedli výslechy osob, zajistili a vyhodnotili také záznamy z kamer. Policisté nyní zjišťují totožnost dvou mladých mužů, které zachytila kamera v jihlavském obchodním centru.

"Žádáme občany, kteří mladé muže na kamerovém záznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nacházejí nebo pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158," říká jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Přihlásit se mohou také muži zachycení na kamerovém záznamu nebo jakákoli další osoba, která by mohla policistům poskytnout informaci směřující ke zjištění pachatele fyzického napadení.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama