Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

VIDEO: Znáte sprejera co se zvěčnil na tarasy u ZŠ Havlíčkova v Jihlavě?

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 12. 2018, 14.07 hod.

Celkem dva kamenné tarasy posprejoval v areálu jihlavské Základní školy Havlíčkova zatím neznámý pachatel. Policie proto žádá veřejnost o spolupráci na jeho dopadení.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, při kterém došlo k posprejování objektů v areálu jihlavské základní školy.

V okolí budovy se v době spáchání činu pohybovali dva muži, které zachytily kamery a jejichž totožnost policisté v zájmu probíhajícího prověřování potřebují zjistit.

Podívejte se na video:

Ke spáchání trestného činu došlo ve čtvrtek 31. května po jedenácté hodině večer v Jihlavě. Pachatel poškodil v areálu základní školy na ulici Havlíčkova na různých místech omítku budovy a dále kamenné tarasy, na které nasprejoval nápisy modré, černé a stříbrné barvy.

Místo činu policisté po přijetí oznámení ohledali a zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Dále policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací a poznatků k pachateli. Zajistili a vyhodnotili také záznamy z kamer v dané lokalitě.

V okolí objektu základní školy se v době, kdy k posprejování objektu došlo, pohybovali dva muži, po kterých policisté v současné době pátrají a v zájmu probíhajícího prověřování by potřebovali zjistit jejich totožnost.

"Žádáme občany, kteří některého z mužů (případně oba) na kamerových záznamech poznají nebo mají informace, kde se v současné době nachází nebo pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k objasnění případu a vypátrání pachatele," vysvětlila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Pomoc veřejnosti byla v nedávné době cennou při objasňování obdobného případu. Policisté na základě informací od občanů zjistili totožnost muže, který v polovině února posprejoval ve večerních hodinách budovu jihlavského obchodního centra. Muži sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama