Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

VIDEO: Znáte tuhle ženu? Ukradla jiné v City parku peněženku. Volejte 158!

Autor: David Kratochvíl - Friday, 20. 2018, 11.52 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu okradení ženy, která přišla o svoji peněženku při nakupování v obchodě. Na základě vyhodnocení kamerových záznamů zjistili, že peněženku vzala zákaznici prodejny žena, po níž policisté pátrají.

Ke krádeži došlo ve čtvrtek 31. května v jihlavském obchodním centru na ulici Hradební. Zákaznice prodejny přišla do obchodu před čtvrtou hodinou odpoledne, kabelku měla zavěšenou přes rameno.

Věnovala se výběru zboží, prohlížela si vystavené oblečení a nevěnovala příliš pozornosti ženě, která se pohybovala těsně v její blízkosti. Prostor rukou si neznámá žena maskovala oblečením, které předtím vzala ze stojanu.

K zákaznici prodejny se přibližovala od jejích zad a snažila se z její kabelky vytáhnout peněženku. To se jí po opakovaných pokusech nakonec podařilo. Když neznámá žena peněženku získala, z obchodu odešla.

Okradená zákaznice prodejny si vůbec nevšimla, že o svoji peněženku v obchodě přišla, z prodejny odešla a pokračovala v obchodním centru v dalším plánovaném směru, to, že byla okradena, zjistila až později.

V peněžence měla její majitelka kromě peněz uložené doklady, platební kartu a stravenky, vznikla jí škoda necelé dva tisíce korun.

Případ okradená žena následně oznámila policii a policisté ho začali prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policisté provedli na místech, kde se okradená žena v obchodním centru pohybovala důkladné šetření, vyhodnotili kamerové záznamy a podařilo se jim zjistit prodejnu, ve které byla okradena i to, jak k činu došlo.

Policisté v současné době pátrají po totožnosti ženy, která je zachycena na kamerovém záznamu. Žena měla středně dlouhé blond vlasy stažené do copu a na očích nasazené brýle.

Oblečené měla modré riflové kalhoty v délce nad kotníky a letní plášť bez zapínání dlouhý ke kolenům s tříčtvrtečními rukávy, který měl nápadný vzor. Přes jedno rameno měla žena zavěšený tmavý batoh.

Žádáme občany, kteří ženu na kamerovém záznamu poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama