Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

VIDEO: Znáte tyhle muže? Hledají je strážci zákona, volejte linku 158

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 9. 2018, 12.22 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu vloupání do prostor bytového domu, ke kterému došlo v červenci v Jihlavě. Policisté pátrají po mužích, kteří jsou zachyceni na kamerových záznamech.

Ke spáchání činu došlo v úterý 17. července na ulici Kollárova. Pachatel vnikl do domu, kde se vloupal do prostoru kotelny, dále vypáčil dveře vedoucí do garáže, po rozbití okna vnikl do zaparkovaného vozidla Seat a vloupal se také do kóje. Prostory prohledal a poté z místa utekl.

V ranních hodinách přijali policisté oznámení o vloupání a případ začali prověřovat. Místo činu ohledali, zadokumentovali a v lokalitě provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro pátrání po pachateli.

Škoda, kterou pachatel způsobil, byla vyčíslena na necelých deset tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody.

Případ policisté dále prověřovali, shromažďovali získané poznatky a vyhodnotili také záznamy z kamer. Kamery zachytily na různých místech při pohybu v prostorech bytového domu i okolo něho muže, po nichž policisté pátrají.

V zájmu prověřování případu zjišťují jejich totožnosti a obracejí se tudíž s žádostí o spolupráci na občany.

"Žádáme občany, kteří muže na kamerových záznamech znají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nacházejí či pohybují, aby se policistům přihlásily na tísňové lince 158," dodává jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama