Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

VIDEO: Znáte zlodějíčka peněženky z jihlavského Tesca? Policie prosí o pomoc

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 29. 2018, 14.29 hod.

Jihlavští policisté prověřují případ ztracení peněženky, kterou si její nálezce místo odevzdání nechal. Majitelka  přišla o peníze, doklady a také platební karty. Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti muže, kterého při činu zachytila kamera. 

O svoji peněženku přišla mladá žena ve středu 14. února po půl sedmé večer v obchodním domě  Tesco na ulici Brněnská v Jihlavě. V obchodě nakoupila a po zaplacení za zboží jí v prostorách za pokladnami vypadla z kapsy bundy peněženka.

Poté vyšla na parkoviště, kde zjistila, že peněženku nemá. Vrátila se proto zpátky, už ji zde ale nenašla. Případ byl poté oznámen policii. Žena měla v peněžence kromě finanční hotovosti stravenky, osobní doklady, platební karty a další věci. Vznikla jí škoda přes tisíc korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro pátrání po pachateli.

Případ policisté dále prověřovali, shromažďovali získané poznatky a vyhodnotili také záznamy z kamer v obchodním domě. V místě, kde žena peněženku ztratila, se pohyboval muž, kterého následně zachytila kamera v jedné z prodejen v objektu obchodního domu.

Jeho totožnost by policisté v zájmu prověřování potřebovali zjistit. Jedná se o muže ve věku kolem třiceti let s tmavými vlasy. Je hubené postavy a měří kolem 175 centimetrů. Na sobě měl oblečené tmavé oblečení.

"Žádáme osoby, které muže na kamerovém záznamu znají nebo mají informaci o tom,  kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásily na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k dopadení pachatele a objasnění případu," vysvětluje jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama