Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Vysočinu zasáhl silný vítr. Nejvíc zásahů měli kvůli němu hasiči na Jihlavsku

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 14. 2018, 08.38 hod.

V pátek odpoledne zasáhl Vysočinu silný vítr. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči u více než třiceti událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tím plynulému provozu.

 Nejvíce událostí řešili hasiči na Jihlavsku. Nejméně potom na Pelhřimovsku, kde byl zásah hasičů nutný pouze u jedné události. Největší škody napáchal silný vítr v Chotěboři, kde v ulici Na Skřivánku poškodil čtyři střechy rodinných domů. Na místě až do večerních hodin zasahovali hasiči ze tří jednotek, kteří poškozené střechy rozebrali a provizorně opravili. 

K prvnímu padlému stromu na komunikaci u Bělé vyjížděla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Počátek v 15,08 hod.  V rozmezí několika minut potom přijímali operátoři tísňových linek další a další hlášení o popadaných stromech.

Na Havlíčkobrodsku odstraňovali hasiči popadané stromy z komunikací například u České Bělé nebo Dolní Jablonné. Problémy byly i na železnici. Padlý strom z profilu železniční tratě odstraňovala jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Ždírce nad Doubravou u Stružince. Celkem zasahovali hasiči na Havlíčkobrodsku u šesti událostí.

K šestnácti událostem vyjížděli hasiči na Jihlavsku. Popadané stromy odstraňovali z komunikací například u Henčova, Měšína, Polné, Zhoře nebo Suché. Zásah hasičů byl nutný i v krajském městě.

V ulici Polní zasahovali hasiči hned třikrát. Po půl čtvrté odpoledne padl strom na dvě zaparkovaná vozidla, později hasiči odstraňovali dva padlé stromy (16,05 hodin a 16,50 hodin). V ulici Nad Plovárnou odstraňovali jihlavští profesionální hasiči strom, který padl na parkoviště.

Pět událostí řešili hasiči na Třebíčsku. Stromy z komunikací odstraňovali například u Jemnice, Želetavy nebo Lesonic. Hasiči na Žďársku zasahovali v souvislosti s počasím čtyřikrát. Popadané stromy hasiči odstraňovali například v Křižanově nebo u Uhřínova.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama