Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Vystříhaný řidič (28) po vážné nehodě v Chotěboři leží těžce zraněn v Brně

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 27. 2018, 08.34 hod.

Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly v pondělí po půl třetí v noci u vážné nehody osobního auta, která se stala přímo ve městě. Řidič (28) po karambolu zůstal ve voze zaklíněný a hasiči ho museli vystříhat. Poté ho záchranáři zraněného transportovali do nemocnice v Brně. 

Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka a poté také policisté z dopravního inspektorátu v Havlíčkově Brodě. Po prvotním šetření na místě policisté zjistili, že osmadvacetiletý řidič osobního vozidla Seat Toledo jel ve směru od obce Havlíčkova Brodu a v Chotěboři z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a následně vlevo mimo komunikaci na vyvýšený chodník.

Vozidlo narazilo do kovového zábradlí, od kterého se odrazilo a sjelo zpět na komunikaci, kde najelo na vyvýšený ostrůvek a poté na vyvýšenou část kruhového objezdu, kterou přejelo a zastavilo se za kruhovým objezdem. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění řidiče vozidla, který musel být po vyproštění z havarovaného auta převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Brně, kde byl hospitalizován.

"K jinému zranění osob nedošlo. Alkohol nebyl vzhledem k rozsahu zranění řidiče na místě nehody zjišťován, cestou integrovaného operačního střediska byl zajištěn odběr krve v nemocnici," vysvětlila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Při dopravní nehodě došlo ke škodě v celkové výši 95 000 korun. Ve vozidle cestoval šofér sám. Hasiči k jeho vyproštění použili speciální hydraulické nářadí. 

"Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili," doplnila k tomu pro úplnost krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Foto: HZS Kraje Vysočina

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama