Dnes je Thursday, 28. 2021. Svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)

Z kabelky vzala kolegyni v Jihlavě občanku. Úvěr za stovky tisíc jí nevyšel

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 2. 2018, 13.33 hod.

Podvodnice (30) z Havlíčkobrodska se chtěla obohatit na cizí účet. V Jihlavě, z kabelky kolegyně sebrala občanku, se kterou šla následně žádat o úvěr ve výši 400 tisíc korun. Ženě ale lest nakonec nevyšla.

Policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu třicetileté ženě z Havlíčkobrodska, která se dopustila úvěrového podvodu. Využila situace, že její spolupracovnice měla v jihlavské provozovně svoji kabelku uloženou v neuzamčené skříňce.

Z kabelky jí vzala občanský průkaz a poté šla s dokladem na pobočku finanční společnosti. Na cizí občanský průkaz a bez vědomí jeho vlastníka uzavřela smlouvu o úvěru na částku bezmála 400 tisíc korun a smlouvu o bankovních produktech a službách.

V žádosti i smlouvách uvedla osobní údaje své spolupracovnice. Úvěr jí byl schválen a peníze si žena nechala zaslat na účet vedený také na jméno majitelky občanského průkazu. Poté odešla zpět do provozovny a občanský průkaz vrátila na původní místo do kabelky.

Finanční společnost ale zjistila nesrovnalosti, provedla vlastní kontrolu a zjistila, že úvěr byl sjednán podvodně, finanční prostředky byly zablokovány.

"Poté přijali policisté trestní oznámení a případ začali prověřovat. Na základě šetření zjistili, kdo občanský průkaz odcizil a sjednal jeho prostřednictvím úvěrovou smlouvu," vysvětlila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Policisté shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili třicetileté ženě podezření z přečinu úvěrového podvodu spáchaného dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama