Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Za dvojnásobné znásilnění mladíkovi z Třebíčska hrozí až pět let. Je ve vazbě

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 18. 2018, 08.01 hod.

Třebíčským kriminalistům se podařilo dopadnout muže, který se minulý týden dopustil v Třebíči sexuálního útoku vůči mladé ženě. Muže (20) zadrželi. Skončil ve vazbě.

Prověřováním navíc kriminalisté zjistili, že nemá na svědomí jen tento čin, ale je podezřelý ještě z obdobného mravnostního deliktu, ke kterému došlo v Třebíči v srpnu.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání trestného činu. Na podaný návrh byl vzat do vazby.

V pátek 12. října přijali policisté po druhé hodině odpoledne oznámení o sexuálním útoku spáchaném na mladé ženě v Třebíči na ulici Kofránkova. Útočník ženu napadl zezadu a osahával ji.

Napadená se aktivně bránila, volala o pomoc a snažila se utéct. Útočník ženu povalil na schodiště a v sexuálně zaměřeném útoku pokračoval. Vzhledem k intenzivnímu odporu ženy nakonec násilného jednání zanechal a odešel.

Vyděšená mladá žena poté přivolala policisty, kteří ihned na místo vyjeli. Žena neměla zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření, policisté zajistili její bezpečí.

Policejní hlídky začaly ihned po podezřelém muži v lokalitě pátrat. Do hledání se zapojili také strážníci městské policie.

Prověřování závažného mravnostního činu převzali kriminalisté. Provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro vypátrání podezřelého muže.

Případ dále prověřovali, prováděli operativní šetření, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky. Intenzivní prověřování bylo zakončeno úspěchem, kriminalistům se podařilo získat poznatky k podezřelému muži a dopadnout ho.

Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu v pondělí zadrželi a umístili ho do policejní cely. Kriminalisté dále zjistili, že kromě tohoto sexuálního útoku je muž podezřelý ještě z mravnostního činu, ke kterému došlo v Třebíči v druhé polovině srpna.

V tomto případě se cílem pachatele stala žena, kterou napadl ve večerních hodinách v prostoru provozovny v lokalitě Komenského náměstí. Napadenou ženu útočník osahával na těle na intimních místech, čemuž se napadená bránila. Rovněž v tomto případě žena volala o pomoc a útočník poté z místa utekl.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže.

„Dvacetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání dvojnásobného trestného činu znásilnění,“ řekl  Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán, a to za různorodou trestnou činnost, například majetkovou a také drogovou. Naposledy byl odsouzen letos v létě, kdy mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou až do roku 2021.

„Na obviněného muže byl podán návrh na vzetí do vazby,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček. Na základě rozhodnutí soudu policisté muže eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchaný trestný čin hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na pět let.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama