Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Za napadení strážníků v Jihlavě dostala Bláhová podmínku. Trest je pravomocný

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 5. 2018, 08.32 hod.

Odvolací soud pravomocně potvrdil Martině Bláhové z Jihlavy za napadení dvou strážníků městské policie podmínku.

V krajním případě jí hrozily až čtyři roky ve vězení. Nakonec se ale i Krajský soud v Brně na začátku března ztotožnil se závěry Okresního soudu v Jihlavě a potvrdil Martině Bláhové (46) z Jihlavy za napadení městských strážníků v Jihlavě podmínku. Rozhodnutí je tím pádem pravomocné.

Za přečin násilí proti úřední osobě vyfasovala u sodu nižší instance loni na podzim trest odnětí svobody v trvání devíti měsíců podmíněně odložených na zkušební dobu dvou let.

Odvolací soud nevyhověl ani státnímu zástupci Ivu Novákovi, který pro odsouzenou požadoval ještě dohled úředníků z probační a mediační služby. „Kvituji rozhodnutí odvolacího soudu. Nařízení dohledu pro odsouzenou jsem chtěl, protože tvrdím, že má opakované problémy s alkoholem a vůči úředním osobám se takto nechovala poprvé,“ zmiňuje.

Podle jeho názoru nebyl nejmenší důvod, aby výpověď obou strážníků byla hodnocena jako nevěrohodná. Jenže s názorem žalobce případu Bláhová zásadně nesouhlasí. V konverzaci přes sociální sítě, redaktorovi JL sdělila, rozhodnutí odvolacího soudu není z jejího pohledu konečné.

„Nevidím jediný důvod, proč by měla mít městská policie možnost beztrestně mlátit ostatní. Navíc nerovného soupeře,“ okomentovala rozhodnutí brněnského krajského soudu. Bláhová se přitom může bránit už jen podáním dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně.

Kompletní verzi článku čtěte v pátečním vydání Jihlavských listů s datem 6. dubna

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama