Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Za volantem chytili dalšího opilce, tentokrát v Náměšti nad Oslavou

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 13. 2018, 18.47 hod.

Strážci zákona v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku v pondělí dopoledne načapali řidiče Felicie (58), který si před jízdou přihnul. Policisté mu naměřili víc než 0,5 promile alkoholu v dechu. Přišel o řidičák a ještě zaplatí pokutu. 

Policisté z obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí povozu zastavili v pondělí 12. února dopoledne kolem půl jedenácté při silniční kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Felicia.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení a provoz vozidla a poté také k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní. Dechová zkouška u osmapadesátiletého řidiče vykázala hodnotu 0,57 promile alkoholu v dechu.

Pozitivní byla také opakovaná dechová zkouška - 0,56 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil, přičemž se vzdal svého práva na lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Muž policistům doznal požití alkoholu.

Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. "O sankci pro řidiče rozhodne v rámci projednávání přestupku příslušný správní orgán," uvedla k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama