Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Začínají velikonoční policejní manévry. Víme, kde budou v kraji číhat na opilce

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 27. 2018, 21.07 hod.

Rozsáhlá policejní dopravně bezpečnostní akce začíná ve středu napříč celým krajem. Potrvá až do pondělí. Loni odhalili policisté o Velikonocích na Vysočině celkem 429 dopravních přestupků.

Dopravně bezpečnostní akce bude letos o Velikonocích zaměřená především na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti, případně, zda před jízdou řidiči nepožili alkoholický nápoj nebo jinou návykovou látku.

"Ze statistik dopravní nehodovosti vyplývá, že stále více řidičů, kteří se stanou účastníkem dopravní nehody, je pod vlivem alkoholu. Výsledky dechových zkoušek v některých případech překračují dokonce hranici tří promile," vysvětluje k tomu  pro úplnost krajský policejní mluvčí David Linhart. 

Policisté se zaměří také na kontrolu technického stavu vozidel a obecně na dodržování všech pravidel silničního provozu. "Běžný dohled nad silničním provozem bude o prodlouženém víkendu ve srovnání s běžným víkendem výrazně posílen," dodává  k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Do kontrol se zapojí  příslušníci dopravní, pořádkové i cizinecké policie v rámci celého kraje. Ve středu a ve čtvrtek bude také v Jihlavě a na Havlíčkobrodsku probíhat tradiční preventivní akce Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven s názvem „Řídím, piju nealko pivo“.

Řidiči při silniční kontrole v rámci projektu obdrží nealkoholické pivo a jednorázový alkoholtester.

Termíny akce:

Středa 28. března od 9.00 do 11.00 hodin

místo: silnice II/602, ulice Brněnská (výpadovka na Brno)

Čtvrtek 29. března od 9:00 do 11:00 hodin

místo: silnice I/38, Skřívánek (u Havlíčkova Brodu)

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama