Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Zákaznice načapala v jihlavském marketu ořechové zloděje. Znáte je?

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 15. 2018, 13.30 hod.

Po partičce zlodějů ořechů pátrají už několik měsíců jihlavští policisté. Proto se obrací s žádostí o pomoc na veřejnost. Poznáte zloděje a jeho kumpány na videu? Nebýt pozorné zákaznice, krádež by jim prošla bez povšimnutí. Z místa činu se jim ale podařilo uprchnout. Lup ovšem zůstal v prodejně.  

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování krádeže, ke které došlo loni 24. listopadu v jihlavském obchodním domě v Okružní ulici chvíli před obědem.

Pachatel chtěl podle jihlavské policejní komisařky Jany Kroutilové s bezmála stovkou balení ořechů ukrytých v batohu na zádech odejít z prodejny bez zaplacení. Jenže zloděje si všimla zákaznice obchodu, která muži krádež překazila. Lapka z místa činu utekl s prázdnou.

„Pátráme po totožnosti muže a dále dvou osob (muže a ženy), kteří byli v obchodním domě s ním,“ řekla k tomu komisařka Kroutilová pro úplnost. Pachatel vzal z regálu necelou stovku balení ořechů a zboží v hodnotě přes 8.500 korun uložil do batohu. S ním na zádech muž poté prošel přes pokladní zónu, aniž by za zboží zaplatil.

Druhý muž a žena ho následovali. Všimla si toho ale náhodná zákaznice obchodního domu, která ihned zareagovala, za pachatelem se vydala a upozornila pracovníky ostrahy.

Pachatel chtěl rychle obchod opustit, svědkyně ho ale za batoh uchopila a snažila se mu krádež překazit. Na to muž reagoval tím, že se s ní začal přetahovat.

„Dostali se až do prostoru před obchodním domem, vzhledem k tomu, že mu svědkyně neustále bránila odcizené zboží odnést a k místu se blížili pracovníci ostrahy, po chvíli zde batoh zanechal a utekl,“ zmínila Kroutilová. Prostor kvapem opustili také druhý muž a žena.

Policisté provedli šetření, dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže spáchané navíc s tím, že se pachatel bezprostředně po činu pokusil uchovat si odcizenou věc násilím.

V rámci prověřování vytěžili policisté také záznamy z kamer a získali tak záběry podezřelého muže i dalších dvou osob, které s ním v obchodním domě byly.

Podezřelý muž je ve věku kolem 30 let, vysoký přibližně 190 cm. Měl krátké hnědé vlasy a na očích nasazené brýle. Na sobě měl oblečenou tmavou bundu a na zádech batoh.

V jeho blízkosti se v obchodním domě pohybovali ještě další muž a žena. Žena je ve věku kolem 25 let, vysoká přibližně 160 cm, hubené postavy. Měla tmavé delší vlasy stažené do culíku, na sobě měla oblečenou bundu s kapucí a částí kolem krku přes ramena bílé barvy. Druhý muž byl starší, silnější postavy, vysoký kolem 170 cm. Měl krátké tmavé vlasy, modrou mikinu a tmavé kalhoty.

"Žádáme občany, kteří podezřelého muže, kterého při pokusu odnést z obchodu odcizené zboží zachytily kamery, znají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158," řekla Kroutilová.

Policisté uvítají také informace k druhému muži a ženě, kteří se v blízkosti podezřelého v době krádeže v obchodním domě pohybovali.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama