Dnes je Sunday, 13. 2021. Svátek má Antonín

Zavinil srážku s vlakem. Kvůli zubaři odjel od nehody na prohlídku. Vrátil se

Autor: David Kratochvíl - Monday, 15. 2021, 14.00 hod.

Řidič spěchal k zubaři a narazil do vlaku. Při dopravní  nehodě v Zajíčkově na Pelhřimovsku se naštěstí v pondělí ráno nikdo nezranil. Muž od nehody odjel, protože chvátal k zubaři. Na místo se vrátil až po preventivní prohlídce u stomatologa.

Čtyřiadvacetiletý řidič s osobním vozidlem Mazda vjel na železniční přejezd v době, kdy po trati projížděl osobní motorový vlak. Řidič narazil s vozidlem do zadní části vlaku. Ve vlaku v době nehody cestovali čtyři cestující, strojvedoucí a jeden pracovník Českých drah.

V osobním vozidle kromě řidiče cestoval pouze řidič. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Policisté provedli u řidiče osobního vozidla i strojvedoucího orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem.  Provoz na železniční trati se podařilo obnovit kolem desáté hodiny.

I když další okolnosti a příčinu dopravní nehody vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov, s největší pravděpodobností si řidič osobního automobilu před jízdou dostatečně neočistil čelní sklo vozidla a při jízdě v klesání  na místní komunikaci v obci Zajíčkov přehlédl světelné signalizační zařízení na železničním přejezdu, které bylo v době jeho příjezdu v provozu.

Poté narazil do zadní části osobního vlaku. Při dalším šetření okolností nehody policisté zjistili, že muž spěchal k zubaři na preventivní prohlídku. Vzhledem k tomu, že mu poškození vozidla nebránilo v další jízdě, pokračoval spolu s dalšími rodinnými příslušníky, kteří se nacházeli ve vozidle jedoucím za ním, na pravidelnou preventivní prohlídku u svého stomatologa.

Po jejím absolvování se s vozidlem vrátil zpět na místě střetu. Na místě už policisté šetřili dopravní nehodu s neznámým pachatelem. Na dotaz policistů, proč z místa odjel, uvedl, že preventivní prohlídku musel absolvovat stůj co stůj. Jinak by svého zubaře ztratil a dodal, že „jistě prý všichni víme, jak je těžké v dnešní době najít zubaře.“ 

"V této souvislosti znovu apelujeme na všechny řidiče, aby před jízdou věnovali pozornost řádnému očištění vozidla. Mají totiž zákonnou povinnost očistit si před jízdou svoje vozidlo od vrstev sněhu a ledu a zejména řádně očistit přední, boční i zadní skla tak, aby měl řidič při jízdě zajištěn z vozidla dostatečný výhled. V opačném případě  může svojí jízdo ohrozit nejen sám sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Za porušení této zákonem dané povinnosti mu může být uložena pokuta v příkazním řízení až do výše 2000 korun," vysvětlila policejní mluvčí Dana Čírtková.

foto: PČR

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama