Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Žena (29) nikdy neměla řidičák, přesto v Jihlavě řídila na mol opilá

Autor: David Kratochvíl - Monday, 27. 2018, 09.46 hod.

Nadýchala víc než dvě promile a ještě policistů nepředložila řidičák. Proč? Protože žádný neměla. Řeč je o řidičce (29), kterou hlídka zastavila v sobotu nad ránem v jihlavské Telečské ulici. 

Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie kraje Vysočina kontrolovali v sobotu časně ráno, krátce před šestou hodinou, osobní vozidlo Škoda Octavia, které řídila devětadvacetiletá žena.

Na ulici Telečská v Jihlavě vozidlo zastavili policisté. Při dopravní kontrole žena nepředložila řidičský průkaz. Lustrací v příslušné databázi policisté zjistili, že žena není držitelkou žádného řidičského oprávnění.

Vzhledem k tomu, že policisté měli důvodné podezření, že žena může být ovlivněna alkoholem, z tohoto důvodu byla na místě vyzvána k dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní - 2,20 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška byla také pozitivní - 2,20 a 2,02 promile alkoholu v dechu.

"Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama