Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Žena z Třebíčska neměla na splátky úvěrů. Za dva roky jich nastřádala třicet

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 21. 2018, 12.02 hod.

Téměř tři desítky úvěrových smluv uzavřela podvodnice (53) z Třebíčska. Postupně se tím dostala do dluhové pasti, z které už nedokázala vyklouznout. Způsobila škodu skoro 600 tisíc korun. S ohledem na úroky je ale způsobená škoda daleko větší. Čeká ji soud.

Byla v čím dál horší finanční kondici, a tak ženu (53) z Třebíčska nenapadlo nic jiného, než že bude vytloukat klín klínem. Aby měla na splátku předchozích dluhů, vyřídila si další úvěr. Při jeho sjednání ale lhala nebo skutečný stav zamlčovala.

Situace došla dokonce tak daleko, že že celkové splátky, které měla žena měsíčně hradit, dosáhly výše necelých 45 tisíc korun. Postupně si v průběhu necelých dvou let takto půjčila celkem bezmála 600 tisíc korun.

Jednotlivé poskytnuté úvěry a půjčky se ve více než polovině případů podle policejní komisařky Jany Kroutilové pohybovaly v částce kolem 10 tisíc korun. Ve zbývajících případech se jednalo násobky této částky. Nejvyšší poskytnutý úvěr byl na 150 tisíc korun.

Měsíční splátky ale nehradila a později podala dokonce návrh na povolení oddlužení. Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ženu obvinili ze spáchání dvou trestných činů. Vyšetřování případu je u konce a strážci zákona ho předali s návrhem na podání obžaloby státnímu zastupitelství.

„Žena byla obviněna z pokračujícího přečinu podvodu a pokračujícího přečinu úvěrového podvodu,“ zkonstatoval Antonín Vlček, vedoucí oddělení hospodářské kriminality s tím, že činy žena způsobila škodu přesahující půl miliónu korun.

Do dluhové pasti se podle policie žena dostala kvůli své problémové životní situaci. J

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama